Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Google+
Profesjonalizm
i skuteczność
Get Adobe Flash player

1. Zapisując się na kurs dla kandydatów na kierowców kat. B należy:

- odebrać w wydziale komunikacji starostwa powiatowego profil kandydata na kierowcę, czyli PKK

- dostarczyć PKK do biura ośrodka lub przynieść ten dokument na spotkanie organizacyjne ( 15 min przed pierwszymi zajęciami teoretycznymi). Warunkiem uzyskania PKK jest: złożenie w starostwie wypełnionego wniosku o wydanie prawa jazdy, do którego należy dołączyć: - orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych (wydaje je lekarz posiadający uprawnienia) - kolorową fotografię 3,5 x 4,5 -  oraz zgodę rodziców, jeśli przystępujesz do kursu przed ukończeniem 18 lat (zapisy na kurs możliwe na 3 mies. przed ukończeniem 18 lat)

2. Kurs podstawowy na prawo jazdy kategorii B obejmuje: - 30 godzin zajęć teoretycznych zakończonych egzaminem wewnętrznym (testy z bazy pytań firm, z których oferty korzystają Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego na egzaminach państwowych) - 30 godzin zajęć praktycznych (zajęcia na placu manewrowym i w ruchu ulicznym) zakończonych egzaminem wewnętrznym. (W razie konieczności każda dodatkowa jazda doszkalająca jest płatna - koszt: 110zł dla kursantów z naszego ośrodka,130 zł dla kursantów z innych szkół)

3. Prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania: - samochodem osobowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t, - ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym - samochodem osobowym z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 tony.

4. OPŁATA ZA EGZAMIN PAŃSTWOWY KATEGORII B [zł] Teoria 50,00 Praktyka 200,00 (koszt egzaminu ponosi osoba egzaminowana)

 

OSK Delta Adam Wyrowiński                           Wykonanie Elinf .pl

Google+